ge moet uwe snelheidsmeter aan het achterwiel installeren ; die vangt minder goede ontvangst op om te compenseren.granvillexc schreef:ik heb een 705,en ik merk dat als ik bos rij mijn snelheid op mijn gps trager is dan mijn fietscomputer,maar de ontvangst valt niet weg
Garmin edge 605-705
Plaats hier je GPS gerelateerde vragen en routes .
- ikke met de fiets
- Mountainbiker
- Berichten: 1056
- Lid geworden op: wo 03 jun 2009 09:39
- Rijdt met: Trek Top Fuel 9.9 ssl / Scott Spark 29 Pro
Bericht door ikke met de fiets »
- Beny
- Mountainbiker
- Berichten: 3870
- Lid geworden op: za 15 mar 2003 21:31
- Rijdt met: 7x specialized/1x turner
als je track in mapsource geel is, wil dit zeggen dat deze actief is (tenzij ge ze als kleur geel hebt gegeven )Mountain JOhler schreef:Vraagje:
wanneer je een track aan het 'opnemen' bent tijdens een TT en door een keer te weinig op start/stop te drukken, ontbreekt er een stuk van de route, kan je dan via mapsource het ontbrekende stuk er nadien bijtekenen?
Het lukt mij maar niet, want telkens ik op track tekenen duw is het startpunt van de TT ook het startpunt van de te tekenen track.
Iemand raad?
als je dan klikt op track tekenen, dan gaat deze verder op de actieve track
dus... klik eerst ergens links in een leeg veld in uw tabblad tracks
en selecteer dan pas de tekentool, teken het stukje dat je wil
selecteer nadien de knop "track samenvoegen", klik eerst op deel 1 (actief maken), dan verschijnt daar een staart aan, klik dan op jou getekend stukje, en klik een derde keer voor het oorspronkelijke deel 2
- Mountain JOhler
- Mountainbiker
- Berichten: 693
- Lid geworden op: di 14 apr 2009 14:02
- Rijdt met: Racing Rohler 29" Idworx
- Contacteer:
Bericht door Mountain JOhler »
Bedankt voor de info, ik heb het ontbrekende stuk er bij kunnen tekenen.Beny schreef:als je track in mapsource geel is, wil dit zeggen dat deze actief is (tenzij ge ze als kleur geel hebt gegeven )Mountain JOhler schreef:Vraagje:
wanneer je een track aan het 'opnemen' bent tijdens een TT en door een keer te weinig op start/stop te drukken, ontbreekt er een stuk van de route, kan je dan via mapsource het ontbrekende stuk er nadien bijtekenen?
Het lukt mij maar niet, want telkens ik op track tekenen duw is het startpunt van de TT ook het startpunt van de te tekenen track.
Iemand raad?
als je dan klikt op track tekenen, dan gaat deze verder op de actieve track
dus... klik eerst ergens links in een leeg veld in uw tabblad tracks
en selecteer dan pas de tekentool, teken het stukje dat je wil
selecteer nadien de knop "track samenvoegen", klik eerst op deel 1 (actief maken), dan verschijnt daar een staart aan, klik dan op jou getekend stukje, en klik een derde keer voor het oorspronkelijke deel 2
Ik heb inderdaad het ontbrekende stuk kunnen tekenen nadat ik de bestaande track gedeselecteerd heb.
Als ik dan de twee tracks wou samenvoegen, werd de nieuw getekende track bijgevoegd aan het einde van de gereden track.
Als je de nieuw getekende track dus wilt tussenvoegen in de gereden track, moet je de gereden track verdelen in 2 afzonderlijk stukken. Zo krijg je drie tracks, die je in de juiste volgorde kan gaan samenvoegen tot één track.
- Mountain JOhler
- Mountainbiker
- Berichten: 693
- Lid geworden op: di 14 apr 2009 14:02
- Rijdt met: Racing Rohler 29" Idworx
- Contacteer:
Bericht door Mountain JOhler »
Voor diegenen die het zouden zien zitten om met een naafdynamo te rijden, is bovenstaand accessoire misschien wel interessant om continu stroom ter beschikking te hebben via USB.
http://www.tout-terrain.de/cms/front_co ... 54&start=2[/u]
Hey,
Weet er iemand hoe je kaarten kan verwijderen van je edge 705? Ik had een deel van CN geinstalleerd op de edge zelf omdat ik nog geen sd kaart had, daarna heb ik ze op een sd kaart geinstalleerd, maar blijkbaar ziet de edge dan enkel de map die op de edge zelf staat en niet op de sd-kaart. Sorry mocht de vraag al gesteld geweest zijn, ik heb zitten zoeken maar niets relevants gevonden.
Alvast bedankt!
Weet er iemand hoe je kaarten kan verwijderen van je edge 705? Ik had een deel van CN geinstalleerd op de edge zelf omdat ik nog geen sd kaart had, daarna heb ik ze op een sd kaart geinstalleerd, maar blijkbaar ziet de edge dan enkel de map die op de edge zelf staat en niet op de sd-kaart. Sorry mocht de vraag al gesteld geweest zijn, ik heb zitten zoeken maar niets relevants gevonden.
Alvast bedankt!
- Mountain JOhler
- Mountainbiker
- Berichten: 693
- Lid geworden op: di 14 apr 2009 14:02
- Rijdt met: Racing Rohler 29" Idworx
- Contacteer:
Bericht door Mountain JOhler »
Ik heb vandaag eerste maal een uitgetekende track proberen te rijden via de navigatie van mijn edge 705.
Ik heb 3x de navigatie moeten stoppen en opnieuw opstarten omdat de gps me steeds terugstuurde naar bepaalde punten waar ik al een hele tijd voorbij gefietst was.
Kan dit voorkomen worden?
Ik heb 3x de navigatie moeten stoppen en opnieuw opstarten omdat de gps me steeds terugstuurde naar bepaalde punten waar ik al een hele tijd voorbij gefietst was.
Kan dit voorkomen worden?
- Beny
- Mountainbiker
- Berichten: 3870
- Lid geworden op: za 15 mar 2003 21:31
- Rijdt met: 7x specialized/1x turner
het minste probleem:
track opslaan als gpx
verslepen naar je gps naar de map Garmin/GPX
de track vind je terug in waarheen/opgeslagen ritten
selecteer de rit
kies voor (wat staat er juist? net onder navigatie...) instellingen?
kies daar voor een trackkleur bvb blauw
en vink aan: toon op kaart
ga via de mode knop terug naar je kaart, en zorg ervoor dat je mooi op het lijntje blijft
poepsimpel, try it out
geen routeinstellingen, geen berekeningen, ...
enkel zorgen dat je op de broodkruimel blijft
track opslaan als gpx
verslepen naar je gps naar de map Garmin/GPX
de track vind je terug in waarheen/opgeslagen ritten
selecteer de rit
kies voor (wat staat er juist? net onder navigatie...) instellingen?
kies daar voor een trackkleur bvb blauw
en vink aan: toon op kaart
ga via de mode knop terug naar je kaart, en zorg ervoor dat je mooi op het lijntje blijft
poepsimpel, try it out
geen routeinstellingen, geen berekeningen, ...
enkel zorgen dat je op de broodkruimel blijft
GPX converteren naar TCX en course rijden ipv track narijden.Mountain JOhler schreef:Kan dit voorkomen worden?
Bovenstaande oplossing is ook een manier, beiden zonder navigatie aanduiding. Wanneer je een course rijdt en je wijkt af van het parcours krijg je wel een melding dat je van het parcours bent.
- geitenboer
- Mountainbiker
- Berichten: 1292
- Lid geworden op: ma 26 nov 2007 15:02
- Rijdt met: mtb cube reaction '09
Bericht door geitenboer »
vraagje ivm trackpunten ik heb een etrex legend hcx.
Als ik een track van meer dan 500 punten op de gps zet geeft hij het sein track wordt verdeeld. (wat normaal is want ik heb meer trackpunten).
Nu is mijn vraag, als ik bij het laatste trackpunt kom schakelt de gps dan automatisch over naar het tweede deel of hoe gaat dit dan in zijn werk ?
Als ik een track van meer dan 500 punten op de gps zet geeft hij het sein track wordt verdeeld. (wat normaal is want ik heb meer trackpunten).
Nu is mijn vraag, als ik bij het laatste trackpunt kom schakelt de gps dan automatisch over naar het tweede deel of hoe gaat dit dan in zijn werk ?