Je tracker op je telefoon (of programma waar je nadien je track bekijkt) gebruikt kaartmateriaal om je hoogte te berekenen, net zoals basecamp en alle andere mapping software als je een track/route uitzet.
Vandaar dat die hoogtemeters allemaal hetzelfde zijn. Maar dit zijn niet de werkelijke hoogtemeters die je gereden hebt.
Je zal ook nooit tot op de meter juist het werkelijke aantal kennen (met de gewone consumer GPS/hoogtemeters,...), dit is altijd bij benadering door meetfouten/weersverandering, etc.
Maar een toestel met barometrische hoogtemeter komt wel het dichts in de buurt ervan. Op voorwaarde dat deze natuurlijk een beetje deftige resultaten weergeeft.
Het feit dat je hetzelfde resultaat van bikers met GPS hebt komt doordat zij ofwel geen barometrische hoogtemeter hebben (en dus ook gebruik maken van kaartmateriaal) ofwel doordat ze hoogtemeterscorrectie (bv in Strava) hebben aanstaan of er gewoon geen gebruik van maken...
fietscomputers - hm's
Op zoek naar een windjack of camelback, de kenmerken van schoenen of brillen. Post hier jouw vragen en opmerkingen